تبلیغات

چگونه استخر بسازم

۰
ساخت استخر در کف زمین پروژه ای است که مدتهاست در آن آرزو دارید. استخرهای روی زمین ساعات بیشماری از تفریح ​​و آرامش را برای همه فراهم می کنند ، از کودکان نو پا تا بزرگسالان. استخر همچنین یک سرمایه گذاری قوی در ملک شما است. برخلاف استخرهای روباز ، استخرهای زمینی تاسیسات دائمی هستند که ارزش فروش مجدد را اضافه می کنند.

 


در طول پروژه حیاط شما محل فعالیت اصلی ساخت و ساز خواهد بود. برای دسترسی کامل به کامیون کمپرسی و حفار ممکن است شما نیاز به حذف نرده ها داشته باشید. بودجه بین دو تا سه ماه برای کل پروژه ، از ابتدا تا پایان است. زمان واقعی کار معمولاً بین 40 تا 50 روز است.
با پیمانکار ملاقات کنید

پس از انتخاب پیمانکار استخر یا پیمانکار عمومی ، با شما درمورد نوع استخر مورد نظر خود ، از جمله اشکال و ویژگی های اضافی مانند اسلایدها ، صحبت می کنید. پیمانکار تخمین می زند. اگر می خواهید ویژگی های خود را تغییر دهید می توانید دوباره با پیمانکار صحبت کنید. وقتی راضی شوید ، هر دو قرارداد را امضا می کنید. برای این کار می توانید با وب سایت آبگیر در تماس باشیدبرنامه ریزی اولیه در حیاط شما

پیمانکار یا سازنده چند ساعت را صرف بررسی شکل اولیه استخر در حیاط شما می کند. شکل به محل قرارگیری خوشه ، اندازه و اندازه آن بستگی دارد. شکل استخر در این مرحله نزدیک به دقت است و شکل آن در مراحل بعدی با وضوح بیشتری نشان داده می شود. کلیه خدمات زیرزمینی مانند سیم های برقی ، لوله های لوله کشی ، خطوط آبیاری و خطوط ارتباطی مشخص شده است.

حفاری گودال

با رسیدن ماشین کامیون و زباله ، استخر زمینی شکل می گیرد. اگر حیاط حاوی عناصر بزرگی مانند سنگها باشد که باید هل داده یا از بین بروند ، از سوراخ دار استفاده می شود. حدود دو روز ، حیاط شما شلوغ و گرد و غبار خواهد بود. بعداً کارگران حفاری اضافی با دستی انجام می دهند.
لوله کشی را نصب کنید

یکی از مزایای کف سازی حوضچه ، لوله کشی داخلی است. بر خلاف استخرهای روی زمین ، لوله های استخرهای کف برای تصفیه و گرم کردن در زمین دفن می شوند. لوله کش ها در این زمان تمام لوله های کف را نصب می کنند ، فرآیندی که معمولاً یک تا دو روز طول می کشد.
نصب آرماتور

استخرهای روی زمین برای استحکام بتن به ساختار فولادی احتیاج دارند. این قاب آرماتور از میله های عمودی و افقی تشکیل شده است که به صورت دستی به ستون های فولادی که در زیر زمین قرار دارند ، متصل شده اند. ما انتظار داریم که مرحله ساختاری فولاد تقریبا یک یا دو روز طول بکشد.
نصب اتصالات گازی برقی و اختیاری

خطوط برقی روی زمین باید از خانه به استخر اجرا شوند. اگر منطقه استخر حاوی ویژگی های اضافی مانند گودال یا کباب پز باشد که به گاز نیاز دارد ، این خط نیز روشن است. این مرحله یک یا دو روز طول خواهد کشید. کار برق و گاز باید بررسی شود ، فرایندی که به برنامه بازرس بستگی دارد و ممکن است سه یا چهار روز طول بکشد.
کاربرد شلیک گلوله

بتن از طریق شیلنگها هل داده می شود و به فولاد سازه شلیک می شود. در حالی که برنامه فقط یک روز طول می کشد ، بتن باید به مدت پنج یا شش روز درمان شود. در این مدت ، آنها باید چندین بار در روز آب شوند.
نصب و تنظیم کاشی

کاشی ها در بالای استخر نصب شده اند و تهویه هوا در قسمت بالای آن قرار دارد. اگر ویژگی های آب مانند اسلایدها یا آبشارها وجود داشته باشد ، در این زمان به آنها اضافه می شوند. برای تاسیسات اساسی این حدود دو روز طول می کشد. نصب و راه اندازی های پیچیده می تواند از پنج تا هفت روز در هر نقطه انجام شود.
تزئین یا جا دادن

نصب این عرشه می تواند پنج روز دیگر طول بکشد. چدن و ​​بتن هماهنگ محبوب ترین گزینه به عنوان مداوم است و نیاز به نگهداری کمی دارد. کف بتونی یا سنگ طبیعی گزینه های دیگری است. کف بتونی برای کمک به کنترل هزینه ها. کفهای سنگی گرانتر هستند اما زیبایی طبیعی را می بخشند که با بتن یافت نمی شود.
بازرسی اصلی و نظافت

استخر باید توسط مسئولان شهرداری بررسی شود. بسته به برنامه آنها ، ممکن است پنج روز طول بکشد تا بازرس ظاهر شود. در حال حاضر اقلام بزرگ نیز از منطقه کار پاک می شوند.
برنامه استخر سطح

مشابه بتن ، یک ماده صاف کننده صاف توسط شیلنگهای فشار قوی روی سطح حوضچه بتن آزاد می شود. پس از یک روز پخت کامل ، سطح با اسید شسته می شود. این مرحله حدود دو روز طول می کشد.
حوضچه ای پر از آب

استخر جدید شما پر از آب است. با شیلنگ باغ ، 30 تا 40 ساعت یا تقریباً دو روز زمان لازم است تا استخر شنا با ظرفیت 20 گالن پر شود.

برای بازسازی استخر می توانید با گروه تخصصی آبگیر در این زمینه مشورت رایگان بگیرید.

 

منابع :

https://abgir.ir

https://www.thespruce.com/steps-to-building-inground-swimming-pool-2737107

 

 

+ نوشته شده توسط Pool در ، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر